Beschrijving
De COMMLITE ND FADER is een volledig grijsfilter met vloeiend dimvermogen over een bereik van 8 diafragma-indelingen (NDx2- NDx400). Het dimmen wordt gewijzigd door aan de voorste ring van het filter te draaien. Het ontwerp van het filter bestaat uit twee hoogwaardige polarisatie-lineaire filters die, door tegen elkaar te draaien, van polariteit veranderen. Het resultaat van dit fenomeen is dat het licht dat de lens binnenkomt min of meer wordt afgekapt.
Het filter van het FADER-type vindt zijn toepassing in landschapsfotografie, waarbij overbelichting wordt geëlimineerd, onnodige verblinding wordt verminderd en het contrast en de kleurverzadiging worden verbeterd. Bij portret- en productfotografie kunt u kleine diafragmas gebruiken bij sterk licht of met flitsen.
Dankzij de eigenschappen van het COMMLITE ND FADER-filter hoeft u niet meerdere grijsfilters mee te nemen en tijd te verspillen aan het vervangen ervan. Dit filter vervangt verschillende grijsfilters en het wijzigen van parameters is geen probleem – slechts een vingerbeweging!
Het filter maakt gebruik van optisch glas van de hoogste kwaliteit. Het productieproces zorgt voor een hoge resolutie en weinig verlies aan beeldkwaliteit. Het filter verslechtert de scherpte niet en verandert de kleuren niet.
De buitenste schroefdraad van het filter is een maat groter dan de schroefdraad die op de lens wordt geschroefd, hierdoor is er bij de meeste lenzen geen risico op lichtafval. Het filter wordt geleverd in een praktische koffer.
Specificatie
- traploos instelbaar van NDx2 – NDx400
- hoogwaardig optisch glas
- bouwen om het risico op vignettering te minimaliseren
Kitinhoud
- Commlite Fader instelbaar grijsfilter – 49 mm
- filterbox